Tv Stüdyosu
Ses Yalıtımı

Tv stüdyosu ses yalıtımı konuşma seslerinin yankılanmaması ve çevreden gelen seslere karşı izole olunması için yapılır. Televizyon kanallarından en önemli bölümlerden biride reji odasıdır. Reji odalarında birden çok görevli çalışır. Bu çalışanlara daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak için tv stüdyolarına ses yalıtımı uygulaması yapmaktayız.

tv stüdyosu ses yalıtımı

Ses Yalıtımı ve Akustik Düzenleme

Tv Stüdyosu Ses Yalıtımı Malzemeleri

Tv stüdyosu ses yalıtımı uygulamalarında duvar ve tavana ses kesici bariyerli süngerler kullanılırken; zeminde ise titreşim ve darbe emici mantarlı kauçuk, kaçuk levha kullanabilirsiniz. Bu ses yalıtım malzemeleri sesi %80 kadar kesen malzemelerdir. Dilerseniz akustik düzenleme yaparak; akustik kumaş paneller, oda kitleri, akustik süngerler, tekno touch süngerler tercih edebilirsiniz.

Tv stüdyosu ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapıldığı takdirde iş motivasyonu artar ve verimlilik alınır. Ses yalıtım malzemelerimiz kalite standartlarına uygun ve ISO belgelidir.

Akustik Ses İzolasyonu

Televizyon Stüdyosu Akustik Ses Yalıtımı

Reji odalarında birden çok monitörün çalışması ve yapılan çalışmaların izlenmesi nedeniyle ses karmaşaları olabilir. Bu ses karmaşaları ve çalışanların konsantrasyonu ve dikkatinin dağılmaması için ses yalıtımı yapılması gerekir. Ses yalıtımı yapılacak olan tv stüdyolarına duvar, zemin ve tavana uygulama yapılmaktadır.