Bariyerli Süngerpan

Bariyerli süngerpan epdm ses bariyeri ile süngerpan ses yalıtım süngeri malzemesinin birleşiminden oluşmuş bir ürün çeşididir. Bariyerli ses kesici süngerpan, ciddi oranda ses yalıtımı gerektiren alanlarda kullanılmaktadır. İki süngerpan arasına epdm veya keçeli pvc bariyer konularak elde edilen bu malzeme kapalı gözenekleri sayesinde ses yalıtımı oldukça yüksek bir malzemedir.

bariyerli süngerpan

Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Süngerpan Ses Kesici Sünger

Bariyerli süngerpan 100-200 dns arasında üretilebilen sesin yoğunluğuna bağlı olarak sesi yüksek ölçüde kesen bir üründür. Süngerpan ile epdm ses bariyeri birlikte kullanımı sonucunda %90 oranında ses kesimi sağlamaktadır.

Ebat olarak 100x100cm standart imal edilir.

Yüzeyi akustik sünger veya diğer ses yalıtım malzemeleri ile kapatılması gerekir. Aksi halde ürün deformasyon görebilir.

Akustik Ses İzolasyonu

Ses İzolasyon Süngeri

Sesin yoğun olduğu yerlerde sesi kesmek amacıyla kullanılır. Bariyerli süngerpanlar duvar, tavan ve zeminde farklı kalınlık ve yoğunlukta tercih edilebilir. Bariyer dediğimiz aslında ham maddesi kauçuk olan pvc dir. Tek başına da kullanılabilir ve güçlü bir ses izolasyonu ürünüdür. Ürünün çok sık kullanıldığı uygulamalar bina inşaat akustiği uygulamalarıdır. Ortak duvar ses izolasyonu, katlar arası tavan ses izolasyonu alçıpan bölme duvar ses yalıtımı gibi. Bu sebeple mekan fark etmeksizin sinema, konferans, toplantı, ofis, showroom, avm, cafe,restaurant gibi mekanlarda ses izolasyonu sağlamak için projelerde kullanyoruz.