Mantar Şilte

Mantar şilte, mantar meşesi ağacının kabuğu olan granül mantarından işlenerek elde edilmektedir. Yoğun titreşimli alanlar için, zeminlerde topuk sesi gibi titreşim problemlerinin çözümü için üretilir. İzolasyonda kullanılan malzemeler büyük önem arz etmektedir. 

mantar şilte

Ses Yalıtım Şiltesi

Mantar Şilte - Levha

Yumurta formlu süngerler gözenekleri açık ve ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir. Yumurta akustik sünger akustik uygulama detayı: selülozik reçine bazlı solüsyon yapıştırıcı ile fırça ile yapıştırıcı sürülüp yapıştırılır.

Zemin Ses Yalıtımı Malzemeleri

Parke Altı Ses Yalıtımı Şiltesi

Mantar şilte blok ve silindirlerden dilimleme ve soyulma işlemi ile üretilen mantar rulo, darbe emiciliği bakımından yüksek bir performans sergilemesi onu darbe kaynaklı seslerin çözümlenmesinde kaliteli bir ürün haline getirmektedir. Özellikle inşaatlarda ses ve ısı yalıtımında sıklıkla kullanılan bir üründür.

Sesin yoğunluğu ve şiddetine bağlı olarak kullanılan malzemeler değişmektedir.

Mantar levhalar zemin kaplamanın altına döşeyerek çok kaliteli bir ses yalıtım ve darbe izolasyonu elde edebilirsiniz. Asansör odası, müzik odası, ses kayıt odası, akustik oda, sinema salonu gibi birçok alanda sıklıkla kullanılan bir üründür. Mantar levha ve buna benzer birçok ses yalıtım malzemesi satışımız bulunmaktadır. Ürünlerimiz kalite standartlarına uygun ISO belgeleri mevcuttur.