Müzik Odası
Ses Yalıtımı

Müzik odası ses yalıtımı ile ses geçişlerinin önüne geçiyor size kendinize ait alan vadediyoruz. Müzik odalarında en ufak bir gürültü belirtisi bile çok büyük hatalara sebep olabilir. Müzik odasında etkili sonuçlar almak için malzemeleri çok dikkatli seçmek gerekmektedir. Enstrüman çalmak veya öğrenmek için müzik odalarını kullanabilirsiniz. Bu odalar özel olup mümkün olan en iyi akustik ses yalıtımı seviyesine sahip olması gerekmektedir.

müzik odası ses yalıtımı

Ses Yalıtımı ve Akustik Düzenleme

Müzik Odası Ses Yalıtım Malzemeleri

Müzik odalarında akustik düzenleme sayesinde ortamdaki eko, bass, yankı, uğultu, çınlama gibi istenmeyen sesleri kesebilirsiniz. Akustik düzenleme malzemelerimiz dekoratif ve kalite standartlarına uygun üretilmiştir. Akustik düzenleme için akustik sünger, akustik keçe panel, tekno touch sünger, bass trap ve küp, basotect sünger, kumaş kaplı akustik panel, ahşap akustik difüzor panel vb. akustik düzenleme ürünü kullanabilirsiniz.

Müzik odalarında ses izolasyonu yapıldığı takdirde %80 %90’lara varan ses kesimi sağlarsınız. Duvar ve tavanlarda süngerpan kullanılırken daha yüksek şiddetli sesler için bariyerli modellerini tercih edebilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici ve alt kata ses gitmesini engelleyici kauçuk levha ve mantarlı kauçuk kullanabilirsiniz. ,

Tüm bunların yanında akustik ahşap kapı, asma tavan sistemleri ve akustik ses yalıtımlı perde de yine müzik odası ses yalıtımı için gerekli olabilecek ses izolasyon malzemeleridir.

Akustik Ses İzolasyonu

Müzik Enstrüman Odası Akustik Ses Yalıtımı

Müzik odasında düzgün sonuçlar alabilmek için ses yalıtımı yaptırmak şarttır. Müzik odaları, evinizde ortam akustiğinin iyi olması dışında, içeriye gelen sesler veya dışarıya çıkan sesler rahatsızlık doğurabilir. Bunu önlemek amacıyla duvar, tavan ve zeminlerde ekip aracılığıyla keşif yapıldıktan sonra ses yalıtımı yapılır.

Müzik odalarında ses yalıtımı yapılması gereken ortamlardan biridir. Bu ortamlarda ses yalıtımı yapıldığı takdirde profesyonel anlamda müzik yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Müzik odalarında ki amaç ortam akustiğini oluşturmak ve içerden dışarıya, dışardan içeriye sesin geçişini önlemektir.