Ses Yalıtım Bandı

SES YALITIMI - AKUSTİK PANEL

Akustik Mimarlık İletişim

Ses Yalıtım Bandı

Ses yalıtım bandları açık levha bölme ve giydirme duvar yapımında çelik sac profillerin altına yapıştırılır.Hafif ara bölme duvar sistemlerinde kullanılan metal profiller sistem performansı için ses köprüleri meydana getiriyor.Bu nedenle ses yalıtım bantları ses köprülerini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır.

Ses Yalıtım Bandı

''Profil-profil'', ''profil-alçıpan'', ''profil-tavan/duvar'' gibi yüzeylerin tamamı alçıpan ses yalıtım bandı ile kaplanarak ses köprüleri engellenebilir.Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında çelik sac profillerin altına yapıştırılır.Kendinden yapışkanlı olması sebebiyle arka tarafındaki sarı band çıkartılarak kolayca uygulanabilmektedir.

Ses Yalıtım Bandı Uygulanma Yerleri

10 m plaka boyutu, 5 mm kalınlığında, 50 mm genişliğinde olan bu ses yalıtım bandları insanların duyarlı olduğu frekans aralığında çok yüksek performans gösterebilmektedir.Performansından ödün vermeyen ses yalıtım bandları profillerde kullanılarak yüksek performans gösterir.

Ses Yalıtım Bandı Döşeme

Ses yalıtım bandı ve birçok ses yalıtım malzemesi satışımız mevcuttur.Ürünlerimiz kalite standartlarına uygun ISO belgeleri mevcuttur.İletişim için : 0232 373 25 35

Ses Yalıtım Bandı Modelleri

Ses Yalıtım Bandı Etkisi

ANASAYFA

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANELLER

UYGULAMALARIMIZ

REFERANSLARIMIZ

İLETİŞİM

HACİM AKUSTİĞİ | İNŞAAT AKUSTİĞİ | AKUSTİK SES YALITIMLI ORTAMLAR

Hacım Akustiği; Konferans salonu, tiyatro gibi kültürel etkinlik projeleri işitsel ve görsel uyumun tasarlanmış olduğu mekanlardan biridir.Konferans salonu, tiyatro gibi çeşitli alanların akustiklik seviyesinin, görselliğin uyumunun incelendiği mekandır.Hacim akustiği mekanları hacimlerin kullanış amacına göre akustik koşullarının düzenlenmesidir.

STÜDYO SES İZOLASYON UYGULAMASI | YÜZER DUVAR DETAYI

Stüdyo Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?      Stüdyolarda ses izolasyonu yapılması gereken ortamlardan biridir. Sesi %80 %90 kesmek için ses izolasyonu yapılması gerekir. Stüdyolarda ses izolasyonu yapıldığı takdirde içerden dışarıya çıkan sesi ve dışardan içeriye gelen sesi kesebilirsiniz. Yankı, eko, bass, çınlama, uğultu seslerinden kurtulur ve kendinize profesyonel bir çalışma ortamı oluşturursunuz.

      Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli basotect sünger, bariyerli akustik süngerpan kullanabilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici mantarlı kauçuk veya kauçuk levha tercih edebilirsiniz.

RENKLİ TEKNO TOUCH SÜNGER

Renkli Akustik Sünger

Tekno Touch süngerler farklı renk seçenekleriyle
mekanlarınızda akustik ortam elde etmemizi
sağlarken, sesleri de emilimini sağlar.

AKUSTİK YÜZER TAVAN PANELİ

Yüzer Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan paneller ses yalıtımı ve ses düzenini sağlamakta ve ses düzenini sağlayıp tavana asma aparatı ile konumlandırılan panellerdir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

Basotect Akustik Düzenleme Süngeri

Basotect piramit süngerler ortamdaki yüksek seslerin yutulması, çınlama, eko önleme, mekan akustiğinin sağlanması gibi birçok alanda işe yarar.