Ses Kayıt Odası
Ses Yalıtımı

Ses kayıt odası ses yalıtımı dublaj vokal gibi konularda ses geçişlerini engellemek daha net ses duymak için yapılır. Ses kayıt odası şehirden uzak bir konumda olunca ses yalıtımına gerek duyulmadan rahatlıkla çalışabilecek bir ortam oluşturur. Fakat uzak konumda olunca müşteri gelme olasılığı çok daha düşük olacaktır.

ses kayıt odası ses yalıtımı

Ses Yalıtımı ve Akustik Düzenleme

Evde Sinema Odası Ses Yalıtım Malzemeleri

Gerçekten ustaca bir seslendirme için, her şeyi kontrol etmek isteyeceksiniz: dış gürültüyü engellemek, başıboş ses dalgalarını emmek ve gerisini dağıtmak. Ayrıca mümkün olan en iyi sesi almak için profesyonel bir mikrofon kullanmak isteyeceksiniz.

Gürültünün bir odaya girmesini engellemek için yoğun bir malzemeden yapılmış kalın yüzeylere ihtiyacınız vardır. Bunun için gerekli malzemeler ; 

 

Akustik Ses İzolasyonu

Home - Ev Sinema Ses Yalıtımı Projeleri

Kayıt odasını insanların gelebileceği bir yere kurmanız lazımdır fakat gürültü çok olacağından dolayı ses yalıtımı şarttır. Ses yalıtımını duvara, tavana ve zemine uygulayarak ses yalıtımı sağlar böylelikle gürültü oluşmaz ve daha verimli bir alan sağlar.

Ses kayıt odasında akustiğin korunması açısından içeri yansıması istenmeyen mekanlardan biridir. Aynı şekilde akustik sağlanması için dışarıdaki sesin içeriye girmesini önlemek için akustik sünger veya paneller yardımıyla ses yalıtımı sağlanabilmektedir.