Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

SES YALITIMI - AKUSTİK PANEL

Akustik Mimarlık İletişim

Ses kayıt odası şehirden uzak bir konumda olunca ses yalıtımına gerek duyulmadan rahatlıkla çalışabilcek bir ortam oluşturur fakat uzak konumda olunca müşteri gelme olasılığı çok daha düşük olacaktır.

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Bu yüzden kayıt odasını insanların gelebileceği bir yere kurmanız lazımdır fakat gürültü çok olacağından dolayı ses yalıtımı şarttır.Ses yalıtımını duvara, tavana ve zemine uygulayarak ses yalıtımı sağlar böylelikle gürültü oluşmaz ve daha verimli bir alan sağlar.

Ses Kayıt Odası Akustik Düzenleme

Ses kayıt odasında akustiğin korunması açısından içeri yansıması istenmeyen mekanlardan biridir.Aynı şekilde akustik sağlanması için dışarıdaki sesin içeriye girmesini önlemek için akustik sünger veya paneller yardımıyla ses yalıtımı sağlanabilmektedir.

Akustik Ses Kayıt Odası

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Odası Ses Düzenleme

ANASAYFA

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANELLER

UYGULAMALARIMIZ

REFERANSLARIMIZ

İLETİŞİM

HACİM AKUSTİĞİ | İNŞAAT AKUSTİĞİ | AKUSTİK SES YALITIMLI ORTAMLAR

Hacım Akustiği; Konferans salonu, tiyatro gibi kültürel etkinlik projeleri işitsel ve görsel uyumun tasarlanmış olduğu mekanlardan biridir.Konferans salonu, tiyatro gibi çeşitli alanların akustiklik seviyesinin, görselliğin uyumunun incelendiği mekandır.Hacim akustiği mekanları hacimlerin kullanış amacına göre akustik koşullarının düzenlenmesidir.

STÜDYO SES İZOLASYON UYGULAMASI | YÜZER DUVAR DETAYI

Stüdyo Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?      Stüdyolarda ses izolasyonu yapılması gereken ortamlardan biridir. Sesi %80 %90 kesmek için ses izolasyonu yapılması gerekir. Stüdyolarda ses izolasyonu yapıldığı takdirde içerden dışarıya çıkan sesi ve dışardan içeriye gelen sesi kesebilirsiniz. Yankı, eko, bass, çınlama, uğultu seslerinden kurtulur ve kendinize profesyonel bir çalışma ortamı oluşturursunuz.

      Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli basotect sünger, bariyerli akustik süngerpan kullanabilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici mantarlı kauçuk veya kauçuk levha tercih edebilirsiniz.

RENKLİ TEKNO TOUCH SÜNGER

Renkli Akustik Sünger

Tekno Touch süngerler farklı renk seçenekleriyle
mekanlarınızda akustik ortam elde etmemizi
sağlarken, sesleri de emilimini sağlar.

AKUSTİK YÜZER TAVAN PANELİ

Yüzer Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan paneller ses yalıtımı ve ses düzenini sağlamakta ve ses düzenini sağlayıp tavana asma aparatı ile konumlandırılan panellerdir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

Basotect Akustik Düzenleme Süngeri

Basotect piramit süngerler ortamdaki yüksek seslerin yutulması, çınlama, eko önleme, mekan akustiğinin sağlanması gibi birçok alanda işe yarar.