Derzli Ahşap Panel

Derzli ahşap panel kullanıldığı mekanlarda yapılan ses yalıtımı projelerinde kaliteli bir ses ortamı sağladığı gibi dekoratif bir görüntüsü vardır. Derzli akustik ahşap paneller istenmeyen sesleri , eko , gürültü , yankı gibi etkenleri kaldırmakta iyi bir çözümdür.

derzli ahşap panel

Akustik Ahşap Panel

Derzli Ahşap Panel Özellikleri

Ölçüler 600×600 mm, 600×1200 mm, 517×1381 mm, 517×2400 mm, 517×1200 mm, 197×2400 mm, 293×2400 mm, 197×1381 mm
Hammadde MDFLAM, Doğal Kaplama, Lake Boya, Laminat Kaplama
Ön Yüzey Çizgili, çizgiler arası esken aralığı 32 mm, çizgi derinliği 6 mm, çizgi genişliği 3 mm, ortalama çizgi 32 mt/m2
Arka Yüzey Düz ve Delikli

Derzli Ahşap Panel Modelleri

Derzli ahşap ses yalıtımlı paneller aralarındaki delikler ile delinerek , bunun sayesinde akustik ses yalıtımı özelliği sağlanmaktadır. Üstündeki delik sayısı ne kadar artar ise akustik ses emilimi özelliği de bilhassa o kadar artmaktadır.

 

Akustik Ses Yalıtım Paneli

Akustik Derzli Ahşap Panel

Derzli ahşap akustik panel arasında bulunan Soundtex marka akustik kumaş bulunmaktadır. Bu akustik kumaş ses emme özelliği yüksek bir üründür. Bu kumaş sayesinde ortamdaki yankı panellere çarpması sonucu ısı enerjisi olarak geri dönmesini sağlar.

Derzli akustik ahşap paneller ; okul , tiyatro , sinema salonu , seminer salonu gibi birçok alanda genellikle kullanılmaktadır. Ses yalıtım malzemelerinden biri olan derzli akustik ahşap panel ve diğer ses yalıtım malzemeleri satışımız bulunmaktadır.

Akustik ahşap paneller, istenilen kenarlar, yüzeyler ve üst yüzeyler ile birleştirilebilir. Ahşap tavan panelleri ve ahşap duvar panelleri için bir çok alternatif kaplama tekniği bulunmaktadır. Ahşap türüne, kaplama kesimine, renk tonuna ve nihayetinde montaj hassasiyetine bağlı olarak, düz bir ahşap panel özgün bir tasarıma dönüşmektedir. Doğal ahşapla kaplı duvar ve tavan kaplaması oluşturmak ustalık ve deneyim gerektiren bir işlemdir. Tasarımın estetik olması için malzeme kalitesi kadar işçilik de önemlidir.

Akustik ahşap paneller, ilham verici mekanlar yaratmak için projenizde estetik bir tasarım öğesi olabilir. Keçe veya metal malzemelerle birleştirilerek farklı tasarımlar oluşturulabilir.