Köşe Bass Trap

SES YALITIMI - AKUSTİK PANEL

Akustik Mimarlık İletişim

BASS TRAP SES KIRICI KÖŞE SÜNGERI

Bass trap süngerler kullanacağınız mekanlarda köşelerde bass seslerini kırıcı olarak yerleştirilmektedir.Aynı zamanda sıklıkla diğer akustik düzenleme panelleri ile birlikte kullanılmaktadırlar. Bass küpü dediğimiz küp sünger ile birliktede kullanılır görselleri aşağıda yer almaktadır.

Bass Trap

BASS TRAP

Bass Trap’lerinin alçak frekans problemlerini gidermede en iyi çözümlerden biri olduğu kabul edilmektedir. Yanmaz değillerdir ancak alev geciktirici özellikleri bulunmaktadır. Yüksek frekanstaki bass seslerini kırmak ses geçişini engellemek amacıyla kullanılmaktadır.

Bass Trap Ses Kırıcı Sünger

BASS TRAP KÖŞE BASS KIRICI SÜNGER

Özellikle stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler.Bass Trap köşe süngerleri evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarınızdada kullanabilirsiniz.

Bass Trap Köşe Süngeri

Ses Kırıcı Köşe Süngeri

Stüdyolarda Bass Trap

ANASAYFA

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANELLER

UYGULAMALARIMIZ

REFERANSLARIMIZ

İLETİŞİM

HACİM AKUSTİĞİ | İNŞAAT AKUSTİĞİ | AKUSTİK SES YALITIMLI ORTAMLAR

Hacım Akustiği; Konferans salonu, tiyatro gibi kültürel etkinlik projeleri işitsel ve görsel uyumun tasarlanmış olduğu mekanlardan biridir.Konferans salonu, tiyatro gibi çeşitli alanların akustiklik seviyesinin, görselliğin uyumunun incelendiği mekandır.Hacim akustiği mekanları hacimlerin kullanış amacına göre akustik koşullarının düzenlenmesidir.

STÜDYO SES İZOLASYON UYGULAMASI | YÜZER DUVAR DETAYI

Stüdyo Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?      Stüdyolarda ses izolasyonu yapılması gereken ortamlardan biridir. Sesi %80 %90 kesmek için ses izolasyonu yapılması gerekir. Stüdyolarda ses izolasyonu yapıldığı takdirde içerden dışarıya çıkan sesi ve dışardan içeriye gelen sesi kesebilirsiniz. Yankı, eko, bass, çınlama, uğultu seslerinden kurtulur ve kendinize profesyonel bir çalışma ortamı oluşturursunuz.

      Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli basotect sünger, bariyerli akustik süngerpan kullanabilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici mantarlı kauçuk veya kauçuk levha tercih edebilirsiniz.

RENKLİ TEKNO TOUCH SÜNGER

Renkli Akustik Sünger

Tekno Touch süngerler farklı renk seçenekleriyle
mekanlarınızda akustik ortam elde etmemizi
sağlarken, sesleri de emilimini sağlar.

AKUSTİK YÜZER TAVAN PANELİ

Yüzer Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan paneller ses yalıtımı ve ses düzenini sağlamakta ve ses düzenini sağlayıp tavana asma aparatı ile konumlandırılan panellerdir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

Basotect Akustik Düzenleme Süngeri

Basotect piramit süngerler ortamdaki yüksek seslerin yutulması, çınlama, eko önleme, mekan akustiğinin sağlanması gibi birçok alanda işe yarar.