Stüdyo
Ses Yalıtımı

Stüdyo ses yalıtımı uygulamaları müzik sektörünü çok yakından ilgilendiriyor. Ses kaydı alırken mix yaparken veya yeni bir şarkıya çalışırken sessiz bir ortamda olmalısınız. Binanız ses yalıtımlı değilse sonradan ses yalıtımı yaptırmanız gerekir.  Çevresel gürültü problemini engellemek için akustik duvar tavan zemin kapı ses yalıtımı çalışmaları yürütüyoruz.

akustik stüdyo ses yalıtımı

Ses Yalıtımı ve Akustik Düzenleme

Stüdyo Ses Yalıtımı Malzemeleri

Stüdyo ses yalıtımı ve akustik düzenleme uygulamaları için dekoratif ses izolasyon malzemeleri kullanıyoruz. 

Duvar ve tavan ses yalıtımı için; bariyerli süngerler, bondex sünger, ses bariyeri, süngerpan. Zemin ses yalıtımı için akustik karo halı, rulo halı, mantar ve kauçuk levhalar. Akustik ses yalıtımı için vicoustic flexi a50 panel, akustik kumaş kaplı paneller, ahşap difüzör panel, akustik sünger, akustik keçe panel gibi akustik malzemeler. Akustik ahşap kapı, ses yalıtımlı perde, akustik mikrofon paneli vb. 

Tüm bunların haricinde portatif akustik oda elde etmek isterseniz eğer stüdyo kabini modellerimizi de inceleyebilirsiniz. Tek kişilik, iki kişilik ve hatta 8 kişilik dahi akustik stüdyo kabini üretimimiz mevcuttur.

Akustik Ses İzolasyonu

Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Stüdyolarda akustik düzen ve ses yalıtımının önemli olduğu mekanlardan birisi olmakla beraber ses yalıtımı mutlaka yapılmalıdır. Sesin içeriden dışarıya veya dışarıdan içeriye girmesinin engellenmesi gerekmektedir. Akustik ses izolasyonu sadece ses yalıtımı yapmaz.

Sesin eko, yankı, çınlama gibi istenmeyen seslerin oluşmamasını sağlar ve yayılma kalitesi ile ilgili olumlu etki sağlamaktadır. Bu yüzden ses yalıtımı yaptırmak ortamınıza akustiklik katarak seslerin kaliteli bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Akustik düzenleme ve yalıtım sağlamak için kumaş kaplı ses yalıtım paneli kullanılabilir.

Aileniz, oda arkadaşlarınız, komşunuza rahatsızlık vermeden en yüksek ses kalitesi üretebilir, sesin yüksek kalitede olması için ses yalıtım uygulaması yaptırabilirsiniz. Ürünlerimiz kalite standartlarına uygun ISO belgeleri mevcuttur.