Piyano Odası
Ses Yalıtımı

Piyano odası ses yalıtımı sayesinde çevreye yayılan gürültüyü izole edip kendinize ait bir alan yaratın. ile ilgili çalışmalar yaparken bazı insanlar sesten rahatsız olabilir. Piyano ile çalışma yapan bir insan başka insanları rahatsız etmemek, gürültü oluşturmamak için ses yalıtımı yaptırabilir.

piyano odası ses yalıtımı

Ses Yalıtımı ve Akustik Düzenleme

Piyano Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri

Piyano çalınan ortamda dışarıya geçen ses geçişleri olması önlendikten sonra yankı yalıtımı sağlamak için akustik panel yada süngerler ile tavan ve duvarlara ses yalıtımı sağlanarak insanları rahatsız etmemiş olur, ortamda kaliteli bir ses oluşturarak ortamın akustik ses yalıtımını sağlamış olursunuz.

Piyano odası ses yalıtımı ile yankı yalıtımı sağlanırken yanında kişiliğinizi yansıtacak renkli bir görünüm oluşturabilir, renkli özel tasarlanmış dekoratif ürünler kullanabilirsiniz.

Sesi %80 kesmek isterseniz duvar ve tavanlarda bariyerli süngerleri kullanabilirsiniz. Süngerin arasında kullanılan ses kesici bariyer sesi keser. Zeminde ise darbe ve titreşim önleyici mantarlı kauçuk, kauçuk levha kullanabilir; ya da akustik halı ve karo halı tercih edebilirsiniz.

Akustik Ses İzolasyonu

Piyano Odası Akustik Ses Yalıtımı

Bildiğiniz gibi, kayıt stüdyolarının amacı, herhangi bir ses veya titreşimin dışarıya sızmasını tamamen ve tamamen kapatmaktır. Tavanlarda, duvarlarda ve zeminlerde verimli ve özel ses yalıtımı sağlanır.  

Bir piyano odasındaki ses yalıtımı yetersizse, ses dalgaları esasen en az dirençli bir yol bulmaya çalışacaktır. Böylece kayıt stüdyoları öncelikle bir oda içinde oda oluşturarak bu faktörü ortadan kaldıracaktır.

Piyanoyu daha sessiz yapabilir misin?

Bir piyanonun sesini öylece kısamazsınız. Genellikle bu işlevle birlikte gelmez.

Ancak piyanonun etrafındaki alanı ses geçirmez hale getirebilirsiniz. Bu yöntemle piyanodan gelen sesi azaltabilirsiniz.

Bir odayı tamamen ses geçirmez hale getirebilir misiniz?

Evet, bir odayı tamamen ses geçirmez hale getirebilirsiniz. Tek zorluk, bütçenizin verimliliği ve esnekliğinde yatmaktadır. Kayıt stüdyoları, tamamen ses yalıtımlı alanların harika örnekleridir. Ancak, inşaatlarını ses yalıtımı uzmanları yürütür ve şirketlerin bunları inşa etmek için bütçesi vardır.
Yine de yine de dış ortama sızan sesi sönümleyecek yarı ses yalıtımlı odalar oluşturabilirsiniz.