Ahşap
Akustik Kapı

Ahşap Akustik kapı mevcut odadaki sesin dışarıya çıkmamasını ve dışarıdan içeriye ses girmemesini sağlar. Akustik kapıların iç yapısında güçlü ses yalıtım malzemeleri kullanıyoruz. Bu kapıların içerisinde preslenmiş ses izolasyon süngeri ve ağır epdm ses bariyeri vardır.
ahşap akustik kapı

Ses Yalıtımlı Kapı

Ahşap Akustik Kapı

Kapıların iki yüzü de akustik olabileceği gibi , tek bir yüzü de düz veya kumaş kaplı panel olarak üretilebilmektedir. Akustik kapıların salona bakan yüzeyleri akustik seçimine uygun bir şekilde üretilebilmektedir.

Doğal olarak, akustik yalıtım alanında projeye özel gereksinimler ve şartnameler geçerlidir.

Yangına dayanıklılık ve yüksek ısı yalıtımı gibi başka gereksinimler de geçerli olabilir.

Akustik Ses Yalıtımlı Kapılar

Ses Geçirmez Akustik Ahşap Kapı

Kapıların içerisindeki preslenmiş ses yalıtım süngeri ve ses izolasyon bariyeri sayesinde yüksek sesleri engeller. Bundan dolayı ses yalıtımlı kapılar, stüdyo, sinema salonları, konferans salonları, otel odası, konut ev, elektrik santralleri, gürültü üreten endüstriler, kanalizasyon arıtma tesisleri, test odaları, tiyatrolar, canlı müzik mekanları ve diğer kültür merkezleri gibi binalarda kullanılmaktadır.

Sonuç olarak, danışmanlarımız bu projelerde oldukça deneyimlidir ve size tavsiyelerde bulunabilir, tüm ayrıntılarla ilgilenebilir ve inşaat ekibiniz için özel bir tartışma ortağı olarak hareket edebilir.

Ayrıca danışmanlarımız, kapılarımız aracılığıyla projenizin akustik ve ses yalıtımını optimize etme konusunda işbirliği yapabilir.

Solo Akustik Ahşap Kapıların mühendisleri ve bir akustik danışmanlık firması ile istişare halinde, sertifikalı ses yalıtımlı kapılar, tüm özel oktav bantlarında istenilen herhangi bir ses seviyesine (dB) uyacak şekilde değiştirilebilir. Bu, özellikle ekstra yüksek veya ekstra düşük tonları azaltan ses yalıtımlı kapılar geliştirmeyi ve üretmeyi mümkün kılar.

Tüm ses geçirmez kapı özellikleri tek bir sertifikalı kapıda birleştirilebilir. Örneğin ses yalıtımlı kapı, yangına ve hırsızlığa karşı dayanıklı olarak da tasarlanabilir.

Bu olanaklar sayesinde Solo Akustik Ahşap Kapılar size eksiksiz bir proje çözümü sunabilir. Projeniz için geçerli olan tüm gereksinimlere ve spesifikasyonlara uygun hale getirilecektir.