Akustik Sünger

Akustik sünger; mükemmel ses emilim katsayısına sahip, yüksek ses yalıtımı performanslı akustik ses yalıtım süngeridir. Akustik ses izolasyon performansı çok yüksek olan bu izolasyon malzemesi, uzun ömürlü kullanıma sahiptir.

yanmaz ses yalıtım süngeri

Akustik Sünger Modelleri

Yanmaz Akustik Süngerler

yanmaz akustik piramit sünger

Yanmaz Piramit Sünger

yanmaz akustik yumurta sünger

Yanmaz Yumurta Sünger

yanmaz akustik labirent sünger

Yanmaz Labirent Sünger

yanmaz akustik düz sünger

Yanmaz Düz Sünger

Basotect Melamin Sünger

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Neden Kullanılır ?

Eğer probleminiz çevreye giden ve çevreden gelen seslerse bunun için bu akustik malzeme yeterli gelmez. Ses izolasyonu uygulamalarında daha yüksek yoğunlukta ürünler tercih etmelidir. Akustik sünger modellerinin hepsi mekanda meydana gelen yankıyı engellemek kulağa daha iyi ses ulaştırmayı hedeflemiştir. Tüm bu detaylar sonunda anlıyoruz ki bu ürün sesi kesmek için yeterli değildir. Sadece odadaki sesi emdiği için kısmi ses yalıtımı sağlar. 

Akustik Ses Emilim Süngeri Kullanım Alanları

Akustik sünger kaplama işlemi duvar tavan cam kapı hatta dolap üzerine dahi olabilir. Süngerlerin ses yutum katsayıları modeline, kalınlığına ve ham maddesine göre farklılık gösterir. Akustik danışmanlık hizmeti aldıysanız mekanınızın boyutu ve ses çıkış noktalarına göre yüzde kaç ses yalıtım süngeri kullanılacağı belirlenmiştir. Akustik danışman yardımı almadıysanız kendiniz çözüm bulmanız gerekiyorsa dediklerimizi dikkate alınız.

 Odanın her yerini akustik düzenleme süngeri ile kaplarsanız sesi boğarsınız. Bu da istemediğiniz bir durum olabilir. Bunun için yaklaşık odanın m2 sinin %70ini akustik ses yalıtım malzemesi ile kaplamalısınız. Bu işlemi yapabileceğiniz bazı ses yalıtımı uygulamaları ; 

Akustik Ses İzolasyon Süngeri Nasıl Uygulanır ?

Akustik ses yalıtım süngerlerini uygulamak için kullanacağınız diğer malzemeler tutkal ve fırça. Mekanınız küçük ise maske takmanızı ve odayı havalandırmanızı öneririz. Özellikle ses yalıtımı işlemi bittikten sonra alanı 1 gün hava sirkülasyonu yaptırırsanız çok daha sağlıklı olacaktır. Uygulama detayı gayet kolay. Süngerin uygulanması gereken bölge kuru bir bezle silinir kuru ve temiz hale getirilir. Akustik sünger yapıştırıcısı veya tutkalı olarak adlandırılan solvent içerikli malzeme hem süngerin uygulanacağı bölgeye hem de süngerin yapılması gereken yere sürülür. Ardından beklemeye gerek duymadan alana hafif süngere baskı yaparak yapıştırılır. Uygulama daha temiz çıksın istiyorsanız lazer metre kullanabilirsiniz. Hepsi bu !