Bateri Odası
Ses Yalıtımı

Tamamen sesten kurtulmak için bateri odası ses yalıtımı yöntemleri mi arıyorsunuz ?. Tamamen ses geçirmez bir davul odası inşa etmek büyük ve pahalı bir iştir. Bateri odanızı gerçekten ses geçirmez hale getirmeye kararlıysanız, Solo Akustik size bu noktada doğru ürünlere ve uzmanlığa sahiptir.
bateri odası ses yalıtımı

Ses Yalıtımı ve Akustik Düzenleme

Bateri Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri

Bir bateri setinden veya bir banttan gelen ses miktarı desibel (dB) cinsinden ölçülür. Bir davulcu, sert çalarken 110-120dB üretebilir. Bu davulcu biraz daha yumuşak, sadece 10dB daha az vurursa, dinleyen herkes onun yarı yüksek sesle çaldığını duyacaktır.

Ses yalıtımı ile aynı şekilde çalışır. Kulaklarımızın sesi algılama şekli nedeniyle, “ses geçirmez bir davul odasının” ses geçirmez olması gerekmeyebilir. Müziği odanın dışında yarı yarıya yüksek sesle yapmak için ses seviyesini 10dB kadar düşürmesi yeterlidir. 

Akustik Kapı , ses yalıtımlı halı ile birlikte duvarlar ve tavanlar için ses emilim ürünleri , etkili bir çözüm için gerekli olan her şey olabilir. Bunlar; akustik panel, akustik sünger, yanmaz sünger, ses yalıtım keçesi, ahşap panel, ahşap difüzör, ses yalıtımlı perde vb. Sadece birkaç basit adımla, baterist içeride çok daha iyi ve çalışma alanı dışında çok daha sessiz çalabilir.

Müzik Odası Akustik Ses İzolasyonu

Davul Odası Akustik Ses Yalıtımı

Ne yazık ki, bir odayı tamamen ses geçirmez hale getirmek için bütçe, çok sayıda inşaat çalışması ve sesin nasıl iletildiği konusunda inanılmaz derecede özel bilgi ve deneyim gerektirir.

Profesyonel kayıt stüdyoları, dış duvarlardan hava boşlukları ve dağlar kadar ses yalıtımı ile izole edilmiş tamamen yeni bir ‘oda içinde oda’ inşa ederek canlı odalarını tamamen ses geçirmez hale getirir. Bu odalar ayrıca hava geçirmezdir ve bu nedenle kendi hava beslemesine ve klimasına ihtiyaç duyar.

Çoğu durumda, tamamen ses geçirmez bir davul odası gerekli değildir. Pratik alanından çıkan ses miktarını azaltmak, etrafınızdakileri mutlu etmek için yeterli olmalıdır. En gürültülü fakat eğlenceli aletlerden biri olan bateri yüksek ses çıkarmaktadır. Hatta çıkardıkları ses metrelerce bile uzaklıktan duyulabilen bir tür çalgıdır.

Çeşitli davul ve ziller sayesinde çok fazla gürültü çıkaran bu alete bateri odası ses yalıtımı sayesinde çözüm sunuyoruz. Ortamda ortaya çıkan şiddetli sesleri en alt seviyeye indirmeye yardımcı olur. Odanın her yerine eşit seviyede yayılma hareketi yapan gürültünün duvarın diğer tarafına geçmesini önler.

Müzik çalışmaları sırasında kulağa sesin doğru gelmesi çalışma performansını etkileyen en önemli unsurlardan birisidir. Bu nedenle sağlıklı bir ses ortamı sağlamak için ses yalıtımı yapmak bir zorunluluktur.