Reji Odası
Ses Yalıtımı

Reji odası ses yalıtımı gürültüden uzak sessiz ortamlarda çalışma fırsatını size sunuyor. Diğer çalışma alanları ses yalıtımı projelerimiz gibi bu konuda da Solo Akustik olarak hizmet veriyoruz. Teknik yönetmen, resim seçici, altyazı operatörü gibi görevlilerin çalıştığı en önemli odalardan birisi olan reji odasında rahat çalışma yapabilmek için ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Reji odasının önemi büyüktür.

reji odası ses yalıtımı

Ses Yalıtımı ve Akustik Düzenleme

Reji Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri

Akustikteki en önemli hedefin, belirgin düşüşler, boşluklar ve önemli rezonanslar olmadan mümkün olduğunca düz ses veren düşük frekanslı bir oda yaratmak olduğuna inanıyoruz. Amaç, tüm aralıkta uzun bir bozulma olmaması için onları mümkün olduğunca azaltmaktır.

Bunun için belirli malzemelerimiz var;

  1. Akustik Kumaş Kaplı Panel
  2. Akustik Rulo Halı ve Karo Halı
  3. Akustik Tavan Panelleri
  4. Akustik Sünger
  5. Akustik Oda Kiti
  6. Yanmaz Akustik Sünger
Akustik Ses İzolasyonu

Reji Kontrol Odası Ses Yalıtımı Projeleri

Bu mekanlarda ses izolasyonu ve ses yalıtımı yaptırılmasının önemi son zamanlarda artış göstermiştir. Reji odalarında ses yalıtımı önemlidir çünkü burada yapılan işin ciddiyeti yüksektir.

Akustik süngerlerle birlikte ses yalıtımı sağlanmaktadır. Akustik süngerlerin başka bir faydası ise yanmaz özellikte olmasıdır. Koku ve küf yapmayan akustik süngerler ses emici özelliğe de sahiptir. Akustik süngerlerin yüzeylerini boyayarak tarzınıza göre şekil verebilir, odanıza ayrı bir hava katabilirsiniz.