Akustik Paneller

Akustik paneller ortamdaki sesi düzenler ve ortama akustik tasarım kazandırır. Ses yalıtım panelleri orta frekanslı sesleri kesebilir. Daha çok akustik düzenleme için kullanılan bu süngerler dekoratif yapısı sayesinde ortama farklı bir hava katar.

Akustik Paneller Nelerdir ?

akustik kumaş kaplı paneller ses yalıtım malzemeleri

Akustik kumaş kaplı panel; masa ve ortam bölücü paneller, akustik tavan paneli ve akustik duvar paneli olmak üzere 3 ayrı modelde üretilir.

akustik ahşap paneller ses yalıtım malzemeleri

Akustik ahşap çıtalı keçe panel, delikli ahşap panel, derzli ahşap panel ve düz ham mdf paneller ses yansıtıcı ve ses yutucu panel olarak ayrıştırılır.

akustik stüdyo panelleri ses yalıtım malzemeleri

Akustik ahşap difüzör, akustik süngerli difüzör paneller ses kaydını en iyi seviyeye getirmek için oda içinde en uygun noktalarda kullanılmalıdır. 

akustik keçe panel ses yalıtım malzemeleri

Akustik Keçe Panel

PET Polyester akustik keçe paneller kolay model alan yüksek akustik emilim performansına sahip akustik panel çeşididir. Akustik keçe baffle seperatör paravan vs.

akustik asma tavan paneli ses yalıtım malzemeleri

Akustik Asma Tavan Paneli

T24 Asma tavan sistemleri; ahşap asma tavan, camyünü asma tavan, taşyünü asma tavan ve metal asma tavan gibi modellere sahip ses yalıtım paneli çeşididir. 

heraklite ahşap yünü ses yalıtım malzemeleri

Çimento katkılı darbeye dayanıklı uzun ömürlü kullanım sağlayan ses yansıtıcı ve yutucu özelliğe sahip heraklite akustik levhalar duvar ve tavanda kullanıma uygundur.

Akustik paneller ahşap ve kumaş olmak üzere ikiye ayrılır. Özel kumaşla kaplı olan akustik kumaş paneller ortamın akustik ses yalıtımı özelliğini artırır ve eko, yankı, bass sesi gibi istenmeyen sesleri engellemeye çalışır.

Akustik düzenleme için kullanılan bu süngerler üzerinde kullanılan soundtex kumaş sayesinde ortamdaki sesleri emer. Kumaş paneller daha çok müzik odası, stüdyo, vocal odası, home cinema, ev gibi alanlarda kullanılır. Şık ve dekoratif bir yapısı vardır. Ahşap ses yalıtımı ve ısı yalıtımında sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Ahşap ses yalıtım panellerimiz delikli ahşap paneller , derzli ahşap panel ve difüzor panel olmak üzere üçe ayrılır. Delikli ve derzli ahşap paneller; delikli ve derz sayısı ne kadar fazlaysa daha iyi ses yalıtımı sağlar. Yankı yansıtıcı özelliği olan ahşap paneller ortama farklı bir hava katar. Derzli ve delikli ahşap paneller içinde bulunan soundtex kumaş sayesinde sesi emer ve hapseder. Baffle ve yüzer tavanlar tavanlarda asma şeklinde kullanılır ve yankı, eko, uğultu, çınlama gibi sesleri engeller. Baffle ve yüzer tavanlar kumaş kaplı olup; basotect süngerlerden yapılmış şekilde satılışı mevcuttur. Baffle ve yüzer tavanlar dekoratif şekliyle istenilen renkte üretilmektedir.