AKUSTİK PANELLER

SES YALITIMI - AKUSTİK PANEL

Akustik Mimarlık İletişim

Akustik paneller ortamdaki sesi düzenler ve ortama akustiklik kazandırır. Ses yalıtım panelleri orta frekanslı sesleri kesebilir. Daha çok akustik düzenleme için kullanılan bu süngerler dekoratif yapısı sayesinde ortama farklı bir hava katar. Akustik paneller ahşap ve kumaş olmak üzere ikiye ayrılır. 

Akustik Ses Yalıtım Panelleri

Özel kumaşla kaplı olan akustik kumaş paneller ortamın akustikliğini artırır ve eko, yankı, bass sesi gibi istenmeyen sesleri engellemeye çalışır. Akustik düzenleme için kullanılan bu süngerler üzerinde kullanılan soundtex kumaş sayesinde ortamdaki sesleri emer. Kumaş paneller daha çok müzik odası, stüdyo, vocal odası, home cinema, ev gibi alanlarda kullanılır. Şık ve dekoratif bir yapısı vardır.

Akustik Kumaş Kaplı Panel

Ahşap ses yalıtımı ve ısı yalıtımında sıklıkla tercih edilen bir üründür. Ahşap ses yalıtım panellerimiz delikli, derzli ve difüzor panel olmak üzere üçe ayrılır. Delikli ve derzli ahşap paneller; delikli ve derz sayısı ne kadar fazlaysa daha iyi ses yalıtımı sağlar. Yankı yansıtıcı özelliği olan ahşap paneller ortama farklı bir hava katar. Derzli ve delikli ahşap paneller içinde bulunan soundtex kumaş sayesinde sesi emer ve hapseder.

Ahşap Ses Yalıtım Panelleri

Baffle ve yüzer tavanlar tavanlarda asma şeklinde kullanılır ve yankı, eko, uğultu, çınlama gibi sesleri engeller. Baffle ve yüzer tavanlar kumaş kaplı olup; basotect süngerlerden yapılmış şekilde satılışı mevcuttur. Baffle ve yüzer tavanlar dekoratif şekliyle istenilen renkte üretilmektedir. 

Akustik Yüzer Tavan

ANASAYFA

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANELLER

UYGULAMALARIMIZ

REFERANSLARIMIZ

İLETİŞİM

HACİM AKUSTİĞİ | İNŞAAT AKUSTİĞİ | AKUSTİK SES YALITIMLI ORTAMLAR

Hacım Akustiği; Konferans salonu, tiyatro gibi kültürel etkinlik projeleri işitsel ve görsel uyumun tasarlanmış olduğu mekanlardan biridir.Konferans salonu, tiyatro gibi çeşitli alanların akustiklik seviyesinin, görselliğin uyumunun incelendiği mekandır.Hacim akustiği mekanları hacimlerin kullanış amacına göre akustik koşullarının düzenlenmesidir.

STÜDYO SES İZOLASYON UYGULAMASI | YÜZER DUVAR DETAYI

Stüdyo Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?      Stüdyolarda ses izolasyonu yapılması gereken ortamlardan biridir. Sesi %80 %90 kesmek için ses izolasyonu yapılması gerekir. Stüdyolarda ses izolasyonu yapıldığı takdirde içerden dışarıya çıkan sesi ve dışardan içeriye gelen sesi kesebilirsiniz. Yankı, eko, bass, çınlama, uğultu seslerinden kurtulur ve kendinize profesyonel bir çalışma ortamı oluşturursunuz.

      Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli basotect sünger, bariyerli akustik süngerpan kullanabilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici mantarlı kauçuk veya kauçuk levha tercih edebilirsiniz.

RENKLİ TEKNO TOUCH SÜNGER

Renkli Akustik Sünger

Tekno Touch süngerler farklı renk seçenekleriyle
mekanlarınızda akustik ortam elde etmemizi
sağlarken, sesleri de emilimini sağlar.

AKUSTİK YÜZER TAVAN PANELİ

Yüzer Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan paneller ses yalıtımı ve ses düzenini sağlamakta ve ses düzenini sağlayıp tavana asma aparatı ile konumlandırılan panellerdir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

Basotect Akustik Düzenleme Süngeri

Basotect piramit süngerler ortamdaki yüksek seslerin yutulması, çınlama, eko önleme, mekan akustiğinin sağlanması gibi birçok alanda işe yarar.