SES YALITIM MALZEMELERİ

SES YALITIMI - AKUSTİK PANEL

Akustik Mimarlık İletişim

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri ses kesici ve akustik uygulamalar için kullanılan malzemeler olarak ikiye ayrılır. Ses yalıtım malzemeleri ortamdaki sesi %80 kesebilmesi için bariyerli ses yalıtım süngerleri kullanılır. Akustik düzenlemeler için dekoratif ses yalıtım süngerleri mevcuttur. Yanmaz özellikli olan bu ürünler alev almaz ve tutuşmaz. Akustik düzenlemeler stüdyo, müzik odası, vocal odası, ses kayıt odası gibi birçok alanda kullanılır. 

Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik Sünger

Akustik süngerler orta ve düşük frekanslı sesleri kesebilir. Akustik düzenleme için kullanılan bu süngerler; ses izolasyonunda bariyerli modelleriyle birlikte kullanıldığı takdirde profesyonel ses yalıtımı sağlanır. Akustik süngerler yanmaz özellikli ve kalite standartlarına uygun ISO belgeli ve sertifakalıdır. Akustik süngerler yüzey formları piramit, yumurta, labirent, special sünger olup siyah renklidir. Eğer renkli model isterseniz tekno touch süngerleri tercih edebilirsiniz. Basotect ve melamin adıyla geçen süngerler ise antibakteriyal sünger olup; akustik süngerlerden tek farkı beyaz ve gri renge sahip olması ve antibakteriyal olmasıdır.

Akustik Ses Yalıtım Süngerleri

Ses Yalıtım Süngerleri

Ses yalıtım süngeleri yüksek yoğunlukta ve yüksek ses kesim oranında süngerlerdir. Bu süngerlerden biri olan rebonded bondex süngerpanlar farklı birçok atık süngerin parçalanıp daha sonra sıkıştırılmasıyla elde edilir. Akustik olmadığından dış yüzeylerde kullanılmaz üzerine alçıpan kaplama yapılır. Ağır bariyerli modeliyle sesi daha fazla kesme özelliğinede sahiptir. Bir diğer ses yalıtım süngerleri bariyerli akustik süngerlerdir. Bu süngerler dış yüzeyinin elverişliliği sayesinde akustik mekanlarda yüksek ses kesim oranına sahiptir.

Ses Düzenleme Malzemeleri

Akustik Paneller

Akustik paneller ses emici özellikli olup; duvar ve tavanlarda kullanılır. Stüdyo ve müzik odaları gibi alanlarda akustik paneller dekoratif yapısı nedeniyle ortamda şık ve dekoratif bir görüntü oluşturur. Akustik kumaş kaplı paneller ses emici kumaşla kaplanıp akustiklik kazandırılmış ürünlerdir. Ahşap paneller ise yankı yansıtıcı olarak kullanılır.

Ses Düzenleme Malzemeleri

Zemin Titreşim Kesici Levhalar

Zeminde ayak sesleri mekan içerisinde rahatsız edici bir durum haline gelmektedir. Bunun yanında alt kata giden sesleride mantar ve kauçuk esaslı levhalarla önleyebiliriz. Bu malzemeler parke ve şap altında tercih edilir. Akustik halıların alt kısımlarında bulunan kauçuk sayesinde ses geçişlerini önler farklı renk seçenekleriyle ortama uyum sağlar. Karo halılarda mevcuttur. 

Ses Yalıtım Malzemeleri

Diğer Ses Yalıtımı Malzemeleri

Ses yalıtımı uygulamaları yapılırken kullanılabilecek diğer malzemeler ağır epdm bariyer, kauçuk sünger, akustik renkli kumaşlar, soundtex ahşap panel ses kesici kumaş ve akustik kapıdır. Uygulama yapılırken hangi ürünün kullanılması gerektiğini daha iyi sonuç neticesinde kararlaştırabilmek amacıyla firmamızla görüşebilirsiniz. İrtibat : 0216 693 15 25

ANASAYFA

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANELLER

UYGULAMALARIMIZ

REFERANSLARIMIZ

İLETİŞİM

HACİM AKUSTİĞİ | İNŞAAT AKUSTİĞİ | AKUSTİK SES YALITIMLI ORTAMLAR

Hacım Akustiği; Konferans salonu, tiyatro gibi kültürel etkinlik projeleri işitsel ve görsel uyumun tasarlanmış olduğu mekanlardan biridir.Konferans salonu, tiyatro gibi çeşitli alanların akustiklik seviyesinin, görselliğin uyumunun incelendiği mekandır.Hacim akustiği mekanları hacimlerin kullanış amacına göre akustik koşullarının düzenlenmesidir.

STÜDYO SES İZOLASYON UYGULAMASI | YÜZER DUVAR DETAYI

Stüdyo Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?      Stüdyolarda ses izolasyonu yapılması gereken ortamlardan biridir. Sesi %80 %90 kesmek için ses izolasyonu yapılması gerekir. Stüdyolarda ses izolasyonu yapıldığı takdirde içerden dışarıya çıkan sesi ve dışardan içeriye gelen sesi kesebilirsiniz. Yankı, eko, bass, çınlama, uğultu seslerinden kurtulur ve kendinize profesyonel bir çalışma ortamı oluşturursunuz.

      Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli basotect sünger, bariyerli akustik süngerpan kullanabilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici mantarlı kauçuk veya kauçuk levha tercih edebilirsiniz.

RENKLİ TEKNO TOUCH SÜNGER

Renkli Akustik Sünger

Tekno Touch süngerler farklı renk seçenekleriyle
mekanlarınızda akustik ortam elde etmemizi
sağlarken, sesleri de emilimini sağlar.

AKUSTİK YÜZER TAVAN PANELİ

Yüzer Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan paneller ses yalıtımı ve ses düzenini sağlamakta ve ses düzenini sağlayıp tavana asma aparatı ile konumlandırılan panellerdir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

Basotect Akustik Düzenleme Süngeri

Basotect piramit süngerler ortamdaki yüksek seslerin yutulması, çınlama, eko önleme, mekan akustiğinin sağlanması gibi birçok alanda işe yarar.